Ga naar inhoud

bootflag op verkeerde hdd


Aanbevolen berichten

Geplaatst:
Ik heb een systeemherstel op w7 gedaan en had de tweede hdd losgekoppeld om beschadiging van de documenten te voorkomen\r\nHdd 1 is Sata\r\nHdd2 is ATA\r\n\r\nSysteemherstel gelukt, opstarten ook goed.\r\nHdd2 bijgeplaatst, systeemschijf wordt niet herkend. Ook niet in Gparted. de flag staat op HDD2\r\n\r\nOpstarten met F8 en kiezen voor de juiste (hdd1) werkt prima.\r\n\r\nHoe krijg ik die flag weer op de HDD1?\r\n\r\nXotha
Geplaatst:
je moet in de bios even de bootvolgorde aanpassen.\r\nals je de pc aanzet, en meteen op de del-toets tokkelt kom je in de bios.\r\nben je klaar met de instelling zorg er dan voor dat je via de optie ´save and exit´ -doorgaans f10- de bios verlaat, anders wordt de instelling niet opgeslagen.
Geplaatst:
Helaas, de systeemdisk komt niet voor in de bios, wel de \"mijn Documentenschijf\" dit is disk 0(nul)\nIk heb nu de hersteldisk weer gebruikt en die vond dat er geen bootmanager aanwezig was.Die heb ik laten herstellen. MAAR... opstart na herstel lukte niet, Disk 0 heeft nl op onverklaarbare wijze een opstartvlag gekregen die ik niet weg krijg. Als ik nu deze disk losneem start windows weer normaal.Bijplaatsen daarna geeft weer problemen. (dit alles na een mislukte Ubuntu-installatie.)\nHoe krijg ik die flag van disk 0 weg??
Geplaatst:
Staat je CD/DVD drive nog in de bootvolgorde ? Als die ook IDE (PATA) is, zet deze dan eens als laatste ?\n\nHet is wel abnormaal dat de SATA schijf helemaal in het BIOS niet voor komt.\nZit deze wel op de SATA-0 poort ?\nEn is de SATA schijf wel te zien als de IDE er af is ?
Geplaatst:
In het bios, kan je vaak in hetzelfde scherm als de bootsequence, ook de priorety van sata hd\'s instellen, als je er meer dan 1 hebt. \nMeestal staat dat er onder. Zet daar je schijf waar W7 op staat op 1 en daarna in de bootsequence ook. \nDan F10 en starten.\n\nNiek

Om een reactie te plaatsen, moet je eerst inloggen

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Herstel opmaak

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

  • Populaire leden

    Er is nog niemand die deze week reputatie heeft ontvangen.

  • Leden

    Geen leden om te tonen

×
×
  • Nieuwe aanmaken...